SIRO to inwazyjny zabieg, który bardzo często wykonuje się podczas leczenia różnych schorzeń i chorób. Zabieg jest bezbolesny i przynosi wiele pozytywnych efektów, które pomogą wielu osobom walczyć z chorobą.

Co to SIRIO?

SIRIO, czyli inaczej głęboka stymulacja kawitacyjna jest nowoczesną metodą rehabilitacji, podczas której używa się specjalistycznego sprzętu, który emituje fale akustyczne o częstotliwości aż 30 kHz. Podczas tego leczenia łączy się zjawisko kawitacji i efektu termicznego. W ten sposób z naszego organizmu są usuwane matabolity nocyceptywne, dzięki czemu proces regeneracji organizmy jest szybszy. SIRO daje pozytywne efekty, z których bardzo dużo osób jest niezwykle zadowolonych.

Zabieg trwa kilka minut, ale przez ten krótki czas można osiągnąć wspaniałe efekty. Dzięki niemu można szybko, a przede wszystkim trwale zregenerować tkanki, co jest dużą zaletą tego zabiegu. SIRIO jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Warto jednak, aby przed nim lekarz stwierdził, że jest to leczenie, które nam pomoże, ponieważ nie w każdym przypadku warto je wykonać. Należy dodać, że ten zabieg jest elementem rehabilitacji. Jeśli zdecydujemy się tylko na niego, może być on po prostu nie skuteczny, dlatego tak ważne jest, aby specjalista nam go zalecił.

SIRIO

Kiedy stosuje się zabieg SIRO?

Ten zabieg stosuje się w przypadku wielu urazów. Oto najczęstsze z nich:

  • Blizny,
  • Obrzęki,
  • Krwiaki,
  • Obrzęki,
  • Tłuszczaki,
  • Ostre i przewlekłe schorzenia ścięgien i mięśni,
  • Urazy więzadeł,
  • Zwłókniane mięśnie znacznego stopnia,
  • Zapienienia ścięgien,
  • Ostre stany zapalne układu mięśniowego – szkieletowego.

Oczywiście zastosowań wiele, a te powyższe to tylko niektóre z nich. Lekarz, który zapozna się z naszym schorzeniem, stwierdzi, czy możemy go wyleczyć za pomocą SIRO. To leczenie mimo tego, że jest bardzo bezpieczne, nie każdy może z niego skorzystać. Nie można się na niego zdecydować w trakcie ciąży oraz okresu karmienia piersią. Tak samo jest w przypadku aktywnych nowotworów, stanach gorączkowych, różnych infekcjach, stanach zapalnych, ranach i owrzodzeniach skóry. Nie mogą się również mu poddać osoby posiadające rozrusznika serca oraz zaawansowanej ostoporozy.

Jak przebiega zabieg SIRIO?

Ten zabieg stosuje się bardzo często, ponieważ nie wymaga od pacjentów żadnego przygotowania. Trzeba będzie wziąć na niego jedynie dokumentacje medyczną, dzięki której specjalista wykonujący leczenie będzie wiedzieć, jak je przeprowadzić. Podczas SIRIO trzeba będzie wygodnie usiąść i odsłonić chore miejsce. Na nie zostanie przyłożona głowica, która będzie emitować fale akustyczne. Całość trwa kilka minut i nie będzie nas boleć. Nie trzeba podawać podczas niego znieczulenia. Jedyne co będzie zauważalne to głośne odgłosy urządzenia, którym będzie się wykonywać zabieg. Efekty są zauważalne niemal natychmiastowo, jednak dopiero po kilku dniach będzie można je w pełni odczuć.